عجیب ترین شغل های دنیا :: ZIBAKENAR

مجله اینترنتی زیباکناری

عجیب ترین شغل های دنیا

  • ۶۲۳

امروز به معرفی عجیب ترین و سرگرم کننده ترین شغل های جهان می‌پردازیم، شغل های جالبی در جهان وجود دارند که شاید تا به امروز فکرشان را هم نمی‌کردید.

برای بدست آوردن پول زیاد و درآمد، به طور معمول به یک شغل خوب نیاز دارید. بعضی از افراد موفق می شوند از طریق ارث یا دیگر فرصت ها پول دار شوند اما در این میان افرادی هستند که بیش ترین تلاش خود را انجام می دهند تا به هدفشان برسند.

امروز بـه معرفی عجیب ترین و سرگرم کننده ترین شغل های جهان می‌پردازیم. شغل های جالبی در جهان وجود دارند کـه شاید تا بـه امروز فکرشان را هم نمی‌کردید! از تست کردن رول ها و اسپری های معطر کننده روی پوست تا تست کردن سرسره های آبی و همچنین خوابیدن! در ادامه با شغل هایی آشنا میشویم کـه شاید دوست داشته باشید تجربه شان کنید!

شغل هل دادن مسافران مترو

  


ژاپنی ها یکی از وقت شناس ترین مردمان دنیا هستند. در ژاپن برای آنکه همه ی ی مسافران مترو سر وقت بـه محل کار خود برسند «نزدیک بـه ۸/۷ میلیون نفر از متروی ژاپن استفاده می کنند».

دولت افرادی را استخدام می کند تا مسافران رابه داخل قطارها هل دهند و تا جاییکه ممکن اسـت افراد بیشتری سوار قطار شوند. این خدمه ی مترو طبق معمول از ۷ تا ۹ صبح کار می کنند و ساعتی ۱۰ دلار درآمد دارند.

شغل عزاداری حرفه ای

 

 


 

وقتی کسی از دنیا میرود، خویشاوندان و آشنایان برای متوفی سوگواری می کنند. اما اگر کسی وجود نداشته باشد کـه اندوه خودرا نسبت بـه مرگ آن شخص نشان دهد چـه؟

دراین مواقع از عزادارهای حرفه ای استفاده می‌شود. این بازیگرها برای حضور در مراسم تشییع شخص متوفی و سوگواری برای مرگ او دست مزد دریافت می کنند. این شغل در کشور هـای جنوب شرقی آسیا بسیار رایج اسـت و دست مزد اینکار در انگلستان، ۷۰ دلار برای تنها ۲ ساعت کار اسـت.

امتحان کننده های سرسره های آبی

این خیلی شغل عجیب و غریبی نیست، اما کاملا سرگرم کننده و جالب است. این افراد سرسره ی آبی پارک های آبی مختلف را امتحان و عملکرد سرسره را بررسی می کنند، که چقدر ایمن و سرگرم کننده است اما اگر مشکلات ایمنی داشته باشد، به شرکت سازنده خواهد گفت. اگرچه سرییدن روی سرسره و گرفتن پول نقد لذت بخش است، اما سفر به بسیاری از کشورها و مناطق مختلف می تواند مشکل باشد. میانگین حقوق آن ها از حدود 30،000 دلار است. آیا فکر می کنید می توانید سرسره های آبی را با موفقیت امتحان کنید؟ناظر خشک شدن رنگ

دکتر توماس کورون محقق دانشگاه برک شایر شغل تمام وقت عجیبی داردو و تمام طول روز را به مشاهده فرایند خشک شدن رنگ بر روی دیوار و یا زیر میکروسکوپ می‌گذراند. وی نتایج مشاهدات خود را در اختیار شرکت تولید کننده رنگ دلوکس برای تولید رنگی با ثبات و ماندگاری بیشتر قرار می‌دهد.

 غواص توپ گلف

اگر گلف تماشا می کنید، می دانید گاهی توپ به درون آب می افتد. کار یک غواص توپ گلف این است که برود و توپ های گلف را که در آب فرو می افتد بگیرد. اگر چه این کار آسان به نظر می رسد، اما می تواند بسیار خطرناک باشد و شما باید ماهیچه قوی داشته باشید تا یک کیسه بزرگ از توپ های گلف را از آب بیرون بکشید. غواصان توپ گلف به داخل آب شیرجه می زنند که گاهی اوقات تمساح و حیوانات خطرناک دیگری دارند و توپ های گلف را جمع آوری می کنند. سپس آن ها توپ را می فروشند یا آن ها را به زمین گلف باز می گرداند.

شغل صید دوچرخه

آمستردام پایتخت هلند، علاوه بر مناظر زیبا و کفش های سنتی معروفش، یکی از بهترین شهر هـای دنیا برای دوچرخه سواران اسـت. اما استفاده از این وسیله ی نقلیه مشکلات خاص خود را هم داشته اسـت، مثل دوچرخه هایی کـه از کانال های آب شهر سر در می آورند! از آنجایی کـه ۱۶۵ کانال آب دراین شهر وجوددارد، عجیب نیست کـه مردم چیزهایی را در آنها بیندازند.

آدامس پاک کن

 


یک آدامس پاک کن مسئولیت پاک کردن آدامس از سطوح را دارد. آیا با کسی که مسئول پاک کردن آدامس است برخورد داشته‌اید؟ اگر کسی آدامس جویده شده خود را به جایی بچسباند کار را برای پاک کننده‌های آدامس آغاز می‌کند. آدامس پاک کن‌ها، آدامس جویده شده را از کف خیابان‌ها، صندلی‌ها، میزهای مدارس پاک می‌کنند و برای این کار حقوق می‌گیرند. آدامس پاک کن‌ها با ماشین‌های مخصوص بخار و مواد شوینده سطوح مختلف را از آدامس پاک می‌کنند. شغل آدامس پاک کنی بیشتر در اروپا و در کشور انگلیس بازار کار دارد.

جدا کننده جوجه نر از ماده

فردی که این شغل را انتخاب می‌کند هر روز باید میان جوجه‌ها راه برود تا بتواند جوجه‌های نر از ماده را سوا کند‌‌‌ اما فهمیدن این موضوع که این جوجه ها تبدیل به مرغ یا خروس می شوند اصلا کار ساده ای نیست و افراد باید آموزش‌های مخصوص ببینند و مهارت‌های لازم را کسب کنند. در ابتدا این شغل متقاضی زیادی دارد اما زمانی که افراد متوجه دوره‌های زمان بر این شغل می‌شوند از این شغل انصراف می‌دهند.

مغز گوسفند خالی کن

 

 


به دلیل اینکه مغز گوسفند غذای لذیذی برای برخی از افراد محسوب می‌شود، افرادی برای خارج کردن مغز گوسفند در کشتارگاه‌ها استخدام می‌شوند. این فرد باید جمجمه حیوان ذبح شده را بشکافد تا مغز این حیوان را خالی کند! این افراد اغلب تکنیک‌های ویژه‌ای برای درآوردن مغز گوسفندان به صورت سالم و کامل دارند.

شغل دوشیدن زهر مار

بله تنها گاوها نیستند کـه شیر انها را می دوشند! کسانی کـه سم مارها را می دوشند شغل خطرناکی دارند. انها سم این جانوران می گیرند ودر شیشه می ریزند.

دانشمندان از سم مار برای پی بردن بـه چگونگی ساخت پادزهر استفاده می کنند. این شغل درآمد خوبی دارد، بـه طوریکه هر گرم سم مار تا هزار دلار قیمت دارد.

شغل بو کردن دئودورانت

اگر حس بویایی قوی ای دارید، احتمالا دراین شغل بسیار موفق خواهید بود! افرادی کـه بـه اینکار مشغولند، بطور مستقیم با شرکت های تولید کننده ی دئودورانت کار می کنند تا مطمئن شوند محصول آنها کارآمدی لازم را دارد.

این افراد دریک اتاق گرم کار می کنند و میتوانند دریک ساعت زیر بغل ۶۰ نفر را بو کنند تا با درجه بندی از ۱ تا ۱۰، تعیین کنند چـه عناصری بهترین نتیجه را خواهد داشت. بسته بـه تجربه و سابقه ی کاری، این افراد می‌توانند سالانه بین ۱۹ هزار تا ۵۲ هزار دلار درآمد داشته باشند.

شغل تمیز کردن گوش

این افراد با تمیز کردن گوش دیگران امرار معاش می کنند. این شغل ناخوشایند هنوز در هند رایج اسـت و برای تمیز کردن گوش ها از هر ماده ی خارجی مثل جرم و گرد و غبار انجام میشود.

این افراد برای خارج کردن جرم گوش ها اغلب از یک موچین استفاده می کنند کـه سر آن یک سوزن قرار دارد و با پنبه پوشیده شده اسـت. دست مزد اینکار تنها ۳۰ سنت اسـت.

شغل تست غذای حیوانات خانگی

 اگر چـه همه ی مایلند از سالم بودن و لذیذ بودن غذای سگ شان مطمئن شوند، اما کسی انها را امتحان نمی‌کند. اما افرادی کـه وجود دارند کـه شغل انها تست کیفیت غذای حیوانات خانگی اسـت و سالانه ۴۰ هزار دلار درآمد دارند. بـه علاوه، این افراد وظیفه دارند قبل از تف کردن غذا، ارزش غذایی آنرا برآورد کنند.

 شغل پرنسس دیزنی

این شغل با حقوق ۳۰ هزار دلار درسال چندان پردرآمد بـه‌حساب نمی آید، اما مزایای زیادی مثل ۵۰ درصد تخفیف در سفر، ۴۰ درصد تخفیف غذا و ورودیه رایگان بـه پارک‌ها را دارد،  بـه علاوه، این افراد وظیفه دارند قبل از تف کردن غذا، ارزش غذایی آنرا برآورد کنند.

سگ گردان

سگ‌ها حیواناتی هستند که نیاز دارند روزانه پیاده‌روی کنند. به همین دلیل افرادی که سگ خانگی دارند حتماً این کار را انجام می‌دهند. برخی از افرادی که سگ نگه می‌دارند زمان لازم را برای رسیدگی به سگ را ندارند؛ به همین خاطر افرادی را استخدام می‌کنند که کارهای مربوط به سگ را انجام دهند. در کشورهای غربی افرادی که مسئول نگه داری سگ و یا سگ گردان هستند آموزش دیده هستند و مسئولیت تربیت سگ را نیز به عهده دارند.

بو کن دستمال کاغذی

این شغل عجیبی است و کار هرکسی نیست اما اگر آن شغل را به دست آورید خوش شانس خواهید بود واقعا داشتن چنین شغلی مشکل است در کارخانه ها دستمالهای کاغذی را به شما می دهند تا دستمال های کاغذی را بو کنید و مطمئن شوید که هیچ بوی عجیبی قبل از فروش نمی دهند ، گفته می شود بازیگری در هالیوود آسان تر است.

شغل نویسنده‌ شیرینی های شانس

 دراین شغل باید فال و جمله‌های مربوط بـه شانس و پیشگویی را روی کاغذ بنویسید. این کاغذ‌ها در بین شیرینی‌های شانس قرار می گیرند. بـه نوشته‌ی وب‌سایت ehow.com این افراد بـه‌ازای نوشتن برگه‌های فال، حدود ۴۰ هزار دلار درسال دریافت میکنند.

 شغل تگ کننده‌ نت فلیکس

نت فیلیکس وب‌سایت پخش فیلم و سریال اسـت. این سازمان کارمندان نیمه‌وقتی دارد کـه موظف‌اند فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را تماشا کنند و هریک رابا توجه بـه ژانر اثر تگ کنند. داشتن این شغل، کار سهولت نیست؛ تعداد تگرهای تیم نت‌فیلیکس محدود اسـت، اما کسانی کـه برای این شغل انتخاب می شوند، بسیار خوش‌شانس هستند.

جاش گرل یکی از تگرهای نت‌فلیکس در مصاحبه با واشنگتن‌پست درسال ۲۰۱۵ ادعا کرده کـه بی شک این شغل، بهترین شغل دنیاست. البته آقای گرل چندان بیراه هم نگفته، تماشای فیلم و گرفتن حقوق برای اینکار، بـه‌خصوص برای افرادی کـه عاشق تماشای فیلم هستند، ایده‌آل بـه‌نظر میرسد.

شغل بیکار حرفه ای

این یکی نوبر اسـت! آژانس مسافرتی TUI در سوئد، افرادی را استخدام میکند کـه بـه‌معنای واقعی کلمه بیکار بگردند و کاری انجام ندهند! شرایط کار بـه این صورت اسـت کـه لباس‌های تابستانی خودرا میپوشید، لم می دهید، مطالعه میکنید.

موسیقی گوش میکنید و یا این کـه اطراف را نگاه می کنید و… «هر طور کـه مایلید». حتی نیاز نیست کـه سحرخیز باشید تا رأس ساعت معینی بـه کارتان برسید. ساد‌ه‌تر بگوییم، بیکار میچرخید و پول میگیرید.

شغل محافظ جزیره‌ شخصی

 

 


 بن سوسال، در مدت ۶ ماه ۱۲۰ هزار دلار برای مراقبت از یک جزیره گرمسیری در استرالیا دریافت میکند. «اگر چنین موردی را در فرصت‌های شغلی دیدید، مـا را هم در جریان بگذارید!».

 zibakneari.ir وب سایت زیباکناری

  • علیرضا رئیسی

    من عاشق این شغل بیکار حرفه ای شدم حتماً شرکت کنم منو استخدام میکنن من شمار یک اینکارم

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

اجاره ویلا در زیباکنار

اجاره ویلا سوئیت و هتل در زیباکنار 

شبی 400 تومان تا 4 میلیون تومان 

موقعیت مکانی عالی 

کنار ساحل و امکانات متفاوت 

جهت مشاوره - هماهنگی و رزرو با ما تماس بگیرید

☎️  09112696859 محسن سعیدپور

ورود